Balayage aktuāls arī 2019.rudenī.

Balayage ir matu krāsošanas tehnika, kura skaistā izpildījumā dod iespēju vienā laikā un telpā nēsāt matus vairākās toņu niansēs, dažkārt pat pārejās no ļoti tumšiem matiem pie matu saknēm līdz pat ļoti gaišam tonim matu galos. Šie krāsojumi ir kā mākslas darbi, tie prasa no meistara precizitāti, zināšanas, iztēli un pacietību. Mūsu salonā šis pakalpojums ir pieprasīts. Krāsot matus “balayage” tehnikā izvēlās dažādu vecumu sievietes, jo krāsošanas tehniku var piemērot dažādu garumu un griezumu matiem.

Uzrakstīt par brīnišķīgo Balayage matu stilu mani iedvesmoja Ineta, #memedesignlatvia radītāja. Mēs atjaunojām Inetai balayge krāsojumu un bijām vienisprātis, ka šis stils ne tikai nezaudē aktualitāti, bet kļūst par friziermākslas klasiku. Stilisti to pilnveido un bagātina ar jaunām toņu niansēm un krāsu salikumu risinājumiem. Ietonētas tumšākas saknes un gaišākus matu galus vairāk izvēlas veidot brunetes, jo ādas krāsai un acu tonim labāk piestāv piesātināta matu krāsa pie saknēm. Laikā, kad matus vēl nekrāsoja ombre, balayage utt., bieži bija gadījumi, kad dāmas, kuras izvēlējās savus tumšos dabīgos matus krāsot ļoti gaišus, atzina, ka labāk jūtās pāris nedēļas pēc matu balināšanas, jo ir nedaudz redzamas ataugušās matu saknītes. Balayage ir ideāls risinājums šādam stāstam.

Matu krāsošanas vēsturē Balayage parādījās 70. gados Francijā. Tajā laikā tas bija ļoti revolucionārs risinājums, jo sabiedrība pārsvarā nēsāja stīvas frizūras ( ka sasalušas cepures). Matu krāsošanai lietoja kokvilnas strēmeles, lai atdalītu krāsošanai paredzētos matus no nekrāsojamās daļas.

Balayage krāsojums nav vienkārši izpildāms. Meistaram ir jābūt labi trenētam šādam matu krāsošanas stilam, labi jāpārzin matu struktūras īpatnības, katra klienta matu vēsture, matu kosmētikas īpašibas un problēmas, kādas var skart šādu  matu krāsojumu  nākotnē. Skaistas Balajažētas matu rotas īpašniecei jārēķinās ar nopietnāku naudas summu par laikietilpīgo pakalpojumu, vairākām stundām, kuras jāpavada salonā un rūpīgu matu kopšanu mājās un regulāru friziera apmeklējumu, balstoties uz meistara ieteikto plānu labai matu nākotnei. Dāmām iesaku rūpīgi izvēlēties meistaru un salonu, kur veikt šo matu krāsojumu, jo to var pamatoti dēvēt kā bīstamu matiem, ja ir izvēlēti pārāk stipri balinoši līdzekļi. Vienmēr ieteiktu izvēlēties samaksāt dārgāk, bet krāsot matus ar pārbaudītu matu kosmētikas firmu līdzekļiem un pārjautāt, vai balinātājam tiks pievienots PLEX! Es darbā izmantoju Plexu no wellas- Wellaplex. Par to sīkāk  var izlasīt: http://tiinalux.mozello.lv/jaunumi/tehnologiju-sasniegumi-matu-kopsana/

Iesaku arī neapstāties pie jau pierastā balayage stila- tumšas saknes pāriet gaišos matu galos.  Skaisti izskatās dažādu nianšu tonējumi- ledus, silver, pastelrozā, šampānieša, medus, koraļļu, krēma, lavanda, piparmētru zaļais, dūmakaini zilais…..tik daudz dažādu iespēju. Interesantus krāsu risinājumus var apskatīt Wella’s blogā: https://blog.wella.com/blonde-balayage-hair-ideas-and-formulas#paragraph-9

Liels paldies manām modelēm- Inetai, Paulai un Daigai.

                                                                                                                                                                                                         Gunita no Tiinalux Salona.


0
 .